PROGRAM VII MIĘDZYPOWIATOWEGO PRZEGLĄDU KOLĘD, PASTORAŁEK I WIDOWISK KOLĘDNICZYCH 27 stycznia 2017 r.

1.Julia Jaworska

Gminny Ośrodek Kultury w Batorzu

  • SKRZYWI WÓZ
  • GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI

Kierownik: Karolina Kozik

2.Kinga Panek

Gminny Ośrodek Kultury w Batorzu

  • GDY ŚLICZNA PANNA
  • ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ

Kierownik: Karolina Kozik

3.Natalia Kozik

Gminny Ośrodek Kultury w Batorzu

  • ŚWIERSZCZYK
  • PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI

Kierownik: Karolina Kozik

4.Anna Galek

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Polichnie

  • MĘDRCY ŚWIATA
  • ZAŚNIJ DZIECINO

Kierownik: Urszula Olszówka

  1. Zespół dziecięcy „Śnieżynki”

Publiczna Szkoła Podstawowa w Polichnie

  • BYŁA NOC
  • PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM

Kierownik:

6.Bartosz Mulier

Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku

  • MARIO, CZY TY WIESZ?
  • MĘDRCY ŚWIATA

Kierownik: Urszula Olszówka

  1. Aleksandra Zięba

Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku

  • GDY ŚLICZNA PANNA
  • LULEJŻE MI LULEJ

Kierownik: Urszula Olszówka

8.Oliwia Konopa
Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku

  • TOBIE MAŁY PANIE
  • GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI

Kierownik: Urszula Olszówka

9.Julia Krawczyk

Zespół Szkół w Blinowie Drugim

  • GORE GWIAZDA JEZUSOWI
  • PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI

Kierownik: Katarzyna Krawczyk

10.Zespół Dzierzkowiacy grupa najmłodsza

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach

  • DZIŚ W STAJENCE
  • MALEŃKA MIŁOŚĆ

Kierownik: Anna Stylińska-Dudek i Mateusz Czerepak

11.Karina Golos

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach

  • MALEŃKA MIŁOŚĆ
  • GDY ŚLICZNA PANNA

Kierownik: Mirosław Kasperski

12.Agata Suszko

Centrum Kultury w Annopolu

  • GDY ŚLICZNA PANNA
  • ZAŚNIJ DZIECINO

Kierownik: Tomasz Turek

13.Jacek Suszko

Centrum Kultury w Annopolu

  • W GRUDNIOWE NOCE
  • ZAŚPIEWAJMY KOLĘDĘ JEZUSOWI

Kierownik: Tomasz Turek

14.Anna Sękala

Centrum Kultury w Annopolu

  • KOŁYSANKA DLA DZIECIĄTKA
  • PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM

Kierownik: Tomasz Turek

15.Miłosz Czubacki

Centrum Kultury w Annopolu

  • GWIAZDKI ŚWIECĄ NAD STAJENKĄ
  • DZISIAJ W BETLEJEM

Kierownik: Tomasz Turek

16.Maciej Biernacki

Centrum Kultury w Annopolu

  • ANIOŁEK
  • LULAJŻE JEZUNIU

Kierownik: Tomasz Turek

17.Natalia Gwóźdź

Centrum Kultury w Annopolu

  • DLACZEGO DZISIAJ
  • MĘDRCY ŚWIATA

Kierownik: Tomasz Turek

18.Zuzanna Kowal

Centrum Kultury w Annopolu

  • ZAGRAJ DZIECKU KOŁYSANKĘ
  • BYŁ PASTUSZEK BOSY

Kierownik: Tomasz Turek

19.Nikola Pawłaszek

Centrum Kultury Annopol

  • SIANKO NA STÓŁ
  • MARIO CZY TY WIESZ

Kierownik: Tomasz Turek

20.Oliwia Pawłaszek

Centrum Kultury w Annopolu

  • PASTERZE MILI
  • KOŁYSANKA DLA DZIECIĄTKA

Kierownik: Tomasz Turek

21.Błękitne Korale

Gminny Dom Kultury w Zakrzówku

  • PASTORAŁKA OD SERDA DO UCHA
  • SKRZYPI WÓZ

Kierownik: Tomasz Skrzypek

22.Elżbieta Jakubiec

Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

  • LULAJŻE JEZUNIU
  • MATKO CZY TY WIESZ

Kierownik: Jadwiga Wieżyńska

23.Rodzeństwo Lenart

Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

  • PÓŁNOC JUŻ BYŁA
  • GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI

Kierownik: Jadwiga Wieżyńska

24.Martyna Bębenek

Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

  • PASTERZE MILI
  • SZARA KOLĘDA

Kierownik: Jadwiga Wieżyńska

25.Katarzyna Wisińska

Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

  • MIZERNA CICHA
  • Z NARODZENIA PANA

Kierownik: Jadwiga Wieżyńska

26.Julia Fijałkowska

Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

  • CAŁĄ NOC PADAŁ ŚNIEG
  • OJ MALUŚKI, MALUŚKI

Kierownik: Jadwiga Wieżyńska

27.Julia Jaskowska

Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

  • DLACZEGO DZISIAJ
  • MĘDRCY ŚWIATA

Kierownik: Jadwiga Wieżyńska

28.Julia Tracz
Gminny Ośrodek Kultury  w Modliborzycach

  • A WCZORA Z WIECZORA
  • ZAGRAJ DZIECKU KOŁYSANKĘ

Kierownik: Jadwiga Wieżyńska

29.Milena Suchora

Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

  • LULAJ O MATKO LULAJ
  • ŚWIEĆ GWIAZDECZKO NAD STAJENKĄ

Kierownik: Tomasz Turek

30.Wiktoria Suchora

Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

  • MALEŃSKA MIŁOŚĆ
  • KOŁYSANKA DLA DZIECIĄTKA

Kierownik: Tomasz Turek

31.Ciąg Dalszy Nastąpi (młodzież)

Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży-Kolonii

  • KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI
  • A WCZORA Z WIECZORA

Kierownik: Monika Kaczmarczyk

32.Anna Bańka

Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży-Kolonii

  • Z NARODZENIA PANA
  • PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI

Kierownik: Monika Karczmarczyk

33.Ciąg Dalszy Nastąpi (dzieci)

Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży-Kolonii

  • GLORIA
  • TRYUMFY KRÓLA NIEBIESKIEGO

Kierownik: Monika Karczmarczyk

34.Oliwia Kuśmierz

Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie

  • PIERWSZA GWIAZDA
  • LULAJŻE JEZUNIU

Kierownik: Jarosław Chmielewski

35.Natalia Klimek

Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie

  • JEZUS MALUSIEŃKI
  • A KTO WIE

Kierownik: Roman Biss

36.Zespół DREAMS

Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie

  • ŚWIĄTECZNA MUZA
  • TRYUMFY KRÓLA NIEBIESKIEGO

Kierownik: Roman Biss

37.Kinga Skotnicka

Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie

  • PASTORAŁKA Z NIEBA
  • PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI

Kierownik: Roman Biss

38.Karolina Król
Gminny Ośrodek Kultury w Potoku Wielkim

  • CICHA NOC
  • LULAJŻE JEZUNIU

Kierownik: Robert Ptasznik

39.Alicja Szwedo
Gminny Ośrodek Kultury w Potoku Wielkim

  • GDY ŚLICZNA PANNA
  • JÓZEFIE STAJENKI NIE SZUKAJ

Kierownik: Robert Ptasznik

40.Dominika Witek
Gminny Ośrodek Kultury w Potoku Wielkim

  • SZARA KOLĘDA
  • MALEŃKA MIŁOŚĆ

Kierownik: Robert Ptasznik

41.Oliwia Flis

Janowski Ośrodek Kultury

  • GWIAZDKI ŚWIECĄ
  • GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI

Kierownik: Katarzyna Kłosowska

42.Maria Stefanowska

Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem

  • LULAJŻE JEZUNIU
  • TYLKO JEDNA JEST TAKA NOC

Kierownik: Tomasz Turek

  1. Weronika Czajka

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Potoczku

  • LULAJŻE, MI JEZUNIU
  • ZNAK POKOJU

Kierownik: Urszula Olszówka

44.Paulina Kulpa

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Potoczku

  • JEST TAKI DZIEŃ
  • MARIO, CZY TY WIESZ?

Kierownik: Urszula Olszówka

45.Natalia Biegas

Gminne Centrum Kultury w Polichnie

  • ZŁOTA JEROZOLIMA
  • NIE BYŁO MIEJSCA DLA CIEBIE

Kierownik: Karol Przytuła

46.Marek Syc

Gminne Centrum Kultury w Polichnie

  • W DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA
  • W TEJ KOLĘDZIE

Kierownik: Roman Syc

47.Kalinka Junior

Gminne Centrum Kultury w Polichnie

  • PASTORAŁKA OD SERCA DO UCHA
  • JADĄ KOLĘDNICY

Kierownik: Ewa Białoń

48.Parafialna Schola Dziecięca z Szastarki

  • SKRZYPI WÓZ
  • JEZUSA NARODZONEGO

kierownik Marlena Szabat

PROGRAM VII MIĘDZYPOWIATOWEGO PRZEGLĄDU KOLĘD, PASTORAŁEK I WIDOWISK KOLĘDNICZYCH 27,28 stycznia 2017 r.

1.Zespół POTOCZANKI z Potoka

Gminny Ośrodek Kultury w Potoku Wielkim

  • PÓJDZIEMY BRACIA
  • MIZERNA CICHA

Kierownik: Tomasz Figura

2.Zespół FANTAZJA

Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie

  • MARIO, CZY TY WIESZ?
  • GORE GWIAZDA JEZUSOWI

Kierownik: Robert Niedziałek

3.Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic Zastawia

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach

  • I MY TEŻ PRZYCHODZIMY UBODZY LUDZIE
  • NARODZIŁ SIĘ

Kierownik: Marianna Krakowiak

4.Zespół Śpiewaczy z Sosnowej Woli

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach

  • W ŻŁÓBKU NA SIANIE
  • A GDY PASTUSZKOWIE

Kierownik: Helena Siudym

5.Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic-Woli

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach

  • ZACNI GOSPODARZE
  • ŁASKA NIEBA

Kierownik: Aleksandra Skrzypska

6.Jerzy Mazur

Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

Kierownik: Krystyna Wójcik

7.Zespół Śpiewaczy Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach

Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

  • LECI KUNISIO WYRYWAJĄCY
  • Z TAMETEJ STRONY DWORA

Kierownik: Krystyna Wójcik

8.Stefania Suchora

Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

Kierownik: Krystyna Wójcik

9.Zespół Wokalno-Instrumentalny

Parafia pw. Św. Józefa Robotnika w Kraśniku

  • LULAJŻE MI, LULEJ
  • DZISIAJ W BETLJEM

Kierownik: Jarosław Chmielewski

10.Och Baby

Gminny Dom Kultury w Zakrzówku

  • STAŁA SIĘ NAM NOWINA
  • WITAJ ZABAWICIELU

Kierownik: Zygmunt Młynarski

  1. Zespół Śpiewaczy Piłatczanki

Gminne Centrum Kultury i Promocji w Godziszowie

  • WITAJ ZBAWICIELU
  • MOŚCI GOSPODARZU

Kierownik: Zofia Sajewska

12.Kapela Ludowa KRĄŻAŁKA

Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju

  • SWAŻYLAM SIĘ Z PASTUSZKIEM
  • ZESZLIŚMY SIĘ BRACIA

Kierownik: Jan Szymaniak

13.Zespół CZEREMCHA z Gromady

Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju

  • ŚPIJ, ŚPIJ MALEŃKI
  • BRACIA PATRZCIE JENO

Kierownik: Barbara Brodziak

14.Zespół Śpiewaczy Babiczanki z Babic

Gminny Ośrodek Kultury w Obszy

  • TO JUŻ PORA NA WIGILIĘ
  • NA GOŚCIŃCU EGIPTOWYM

Kierownik: Krystyna Wielgan

  1. Zespół Śpiewaczy Kowalanki z Kowalina

Gmina Kraśnik

  • NAJŚWIĘTSZA PANIENKA
  • ŻEŃŻE WOŁKI

Kierownik: Anna Bryczek

16.Ludowy Zespół Śpiewaczy Aleksandrowiacy

Urząd Gminy Aleksandrów

  • NOWY ROK NASTAJE
  • ZAGRZMIAŁA, RUNĘŁA…

Kierownik: Jan Różański

17.Kapela Ludowa z Gościeradowa

Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie

  • PASTERZE DZYMALI W DOLINIE
  • CIESZYMY SIĘ POD NIEBIOSY

Kierownik: Marek Mochol

18.Young And Full Of Energy

Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie

  • BARDZO CICHA NOC
  • OJ MALUŚKI, MALUŚKI

Kierownik: Marek Mochol

19.Chór Męski z Kościoła Ducha Świętego

  • BRACIA PATRZCIE JENO
  • LULAJŻE JEZUNIU
  • POKÓJ

Kierownik: Władysław Kapusta

20.Parafialny Chór z Polichny

  • DZISIAJ CHÓR ANIOŁÓW
  • A WCZORA Z WIECZORA

Kierownik: Krzysztof Nowakowski

  1. Chór parafialny z Szastarki

Parafia pw. Maksymiliana Kolbe w Szastarce

  • HEJ W DZIEŃ NARODZENIA
  • PRZYSTĄPMY DO SZOPY
  • NA BOŻE NARODZENIE

Kierownik: Albert Bryczek

  1. Męski Zespół Śpiewaczy Majdaniacy z Majdanu Obleszcza
    Gminne Centrum Kultury w Polichnie
  • ŚLICZNA PANIENKA
  • DZIŚ DZIEŃ NASTĄPIŁ

Kierownik: Mirosław Budkowski

23.Bolesław Serwatka

Gminne Centrum Kultury w Polichnie

  • MIZERNA CICHA
  • A CZEMUŚ MÓJ JEZU

Kierownik:

 

  1. Mirosław Kolasa
    Gminne Centrum Kultury w Polichnie
  • W RAJSKIM SADECZKU
  • KUKUŁECZKA ZAKUKAŁA

Kierownik: Urszula Kolasa

  1. Hieronim Markut

Gminne Centrum Kultury w Polichnie

  • PAŚLI PASTERZE WOŁY
  • PRZYLECIELI TAK ŚLICZNI ANIELI

Kierownik: Janina Markut

  1. Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy Blinowianki z Blinowa
    Gminne Centrum Kultury w Polichnie
  • SŁYSZĘ Z NIEBA MUZYKĘ
  • MAM JA SKARB MAM

Kierownik: Janina Markut

  1. Zespół Czerwona Róża z Szastarki

Gminne Centrum Kultury w Polichnie

  • ZESZLIŚMY SIĘ BRACIA
  • NA ZIELONEJ ŁĄCE

Kierownik: Wiesława Chmielewska

28.Kapela Kalina-Folk z Polichny

Gminne Centrum Kultury w Polichnie

  • DLA MALUSIEŃKIEGO
  • HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

Kierownik: Karol Przytuła

POZA KONKURSEM:

Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury w Polichnie

  • BRACIA PATRZCIE JENO
  • TRYUMFY KRÓLA NIEBIESKIEGO
  • GDY ŚLICZNA PANNA
  • CICHA NOC

Kierownik: Stanisław Szymaniak

Parafialna Orkiestra Dęta z Szastarki

  • ACH UBOGI ŻŁOBIE
  • DZIEŃ JEDEN W ROKU
  • UCIEKALI, UCIEKALI

Kierownik: Ks. Andrzej Arbaczewski oraz Anna Durak

Wszystkich sympatyków lokalnych zespołów ludowych serdecznie zapraszamy w sobotę
(tj. 19.11.2016 r.) do Gminnego Ośrodka Kultury
w Trzydniku Dużym, gdzie o godz. 9:30 odbędzie się XV Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Wsi.

Na scenie również zaprezentują się zespoły śpiewacze, kapele oraz soliści działający
przy Gminnym Centrum Kultury w Polichnie.

UROCZYSTE OBCHODY 98. ROCZNICY
ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W GMINIE SZASTARKA
(11.11.1918 r.-11.11.2016 r. )

 

Tegoroczne świętowanie zainaugurowała o godz. 9:00 Msza Św. w intencji Ojczyzny odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Św. Jana Vianneya w Polichnie. W Mszy Św. udział wzięły władze gminy na czele z Wójtem Arturem Jaskowskim, przedstawiciele Rady Gminy i kierownicy jednostek organizacyjnych wraz z pracownikami, licznie zgromadzeni mieszkańcy, dzieci i młodzież. Homilię patriotyczną wygłosił Ks. Proboszcz Krzysztof Piskorski.
Po Mszy Św. większość zgromadzonych w kościele udała się do Gminnego Centrum Kultury w Polichnie, aby przeżyć wspólnie lekcję historii przygotowaną przez Panią Małgorzatę Żabę z Polichny w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Polichnie. Wspaniała lekcja historii została doceniona gromkimi brawami, a puentą było wystąpienie Wójta, który nawiązał do rocznicy odzyskania niepodległości przypominając słowa homilii Ks. Proboszcza, jak i również przekaz widowiska, podkreślając, że wolność nie jest nam dana na zawsze, że wolność i niepodległość trzeba pielęgnować.
Po wystąpieniu Pana Wójta nastąpił punkt kulminacyjny obchodów tegorocznej rocznicy, którym był V Bieg Niepodległości. W tegorocznej edycji biegu wzięło udział 113 osób: uczniowie szkół podstawowych – 36 osób, uczniowie szkół gimnazjalnych – 47 osób, dorośli – 30 osób.

Oto wyniki Biegu Niepodległości:

1) KATEGORIA KOBIET – amatorki
I miejsce – Edyta Machulak
II miejsce – Małgorzata Giżka
III miejsce – Marzena Suchora

2) KATEGORIA MĘŻCZYZN – amatorzy
I miejsce – Piotr Jaszyna
II miejsce – Kacper Kosidlak
III miejsce – Jakub Lenart

3) KATEGORIA KOBIET – profesjonalistki
I miejsce – Angelika Gałus
II miejsce – Klaudia Andrzejczak
III miejsce – Małgorzata Saja

4) KATEGORIA MĘŻCZYZN – profesjonaliści
I miejsce – Dariusz Listopad
II miejsce – Mariusz Śledź
III miejsce – Damian Fila

Do zobaczenia za rok !

dsc_0146 dsc_0145 dsc_0144 dsc_0143 dsc_0142 dsc_0141 dsc_0140 dsc_0139 dsc_0138 dsc_0128 dsc_0118 dsc_0107 dsc_0108 dsc_0119 dsc_0129 dsc_0130 dsc_0120 dsc_0110 dsc_0111 dsc_0121 dsc_0131 dsc_0132 dsc_0122 dsc_0112 dsc_0113 dsc_0123 dsc_0133 dsc_0134 dsc_0124 dsc_0114 dsc_0115 dsc_0125 dsc_0135 dsc_0136 dsc_0126 dsc_0116 dsc_0117 dsc_0127 dsc_0137 dsc_0097 dsc_0086 dsc_0076 dsc_0066 dsc_0067 dsc_0077 dsc_0087 dsc_0098 dsc_0099 dsc_0088 dsc_0078 dsc_0068 dsc_0069 dsc_0079 dsc_0089 dsc_0100 dsc_0101 dsc_0090 dsc_0080 dsc_0070 dsc_0071 dsc_0072 dsc_0073 dsc_0074 dsc_0075 dsc_0085 dsc_0096 dsc_0106 dsc_0095 dsc_0084 dsc_0105 dsc_0104 dsc_0102 dsc_0103 dsc_0093 dsc_0082 dsc_0083 dsc_0094 dsc_0092 dsc_0081 dsc_0054 dsc_0055 dsc_0056 dsc_0057 dsc_0058 dsc_0059 dsc_0060 dsc_0062 dsc_0065 dsc_0053 dsc_0052 dsc_0051 dsc_0050 dsc_0049 dsc_0048 dsc_0047 dsc_0046 dsc_0045 dsc_0044 dsc_0034 dsc_0035 dsc_0036 dsc_0037 dsc_0038 dsc_0039 dsc_0040 dsc_0041 dsc_0042 dsc_0043 dsc_0033 dsc_0032 dsc_0031 dsc_0030 dsc_0029 dsc_0026 dsc_0025 dsc_0022 dsc_0021 dsc_0020 dsc_0009 dsc_0011 dsc_0012 dsc_0013 dsc_0015 dsc_0016 dsc_0017 dsc_0018 dsc_0019 dsc_0002 dsc_0001 dsc_0003 dsc_0004 dsc_0005

 

1 2 3 6